Niewielka, ilustrowana, atrakcyjnie wydania książeczka pt. „Drzemiące możliwości czyli co ma FC Barcelona do pracy samorządu” to zapis treści warsztatów prowadzonych przez dr. Antoniego Bartosza dla 10 samorządów w ramach projektu Związku Powiatów Polskich „Przede Wszystkim Jakość”.

Autor tworzy swój przekaz wychodząc poza schemat wykładu. Łączy akademicką narrację z zabawnymi i wciągającymi zagadkami logicznymi. Pokazuje i udowadnia potęgę pytania PO CO? Pomaga dostrzegać absurdy w których nieświadomie tkwimy, rozpoznać dogłębnie cel, któremu służymy oraz odkrywać wyzwania z nim związane. Przekonuje by nie bać się wyjścia poza konwencjonalne działania.

Uczy rozpoznawać ukryte możliwości, uświadamia wagę wyjścia w teren, oderwania się od biurowych ocen rzeczywistości. Wszystko po to aby każdy urzędnik spojrzał na swoją pracę z nowego zupełnie innego punktu widzenia.

Czy autorowi to się udało? Warto sprawdzić osobiście! Przeczytać lub chociaż przejrzeć tę niewielką ale intrygująca książeczkę.